Son Dakika Haberler

Dünyada cehennemi yaşadı. Tüm Dünyaya ibretlik son.

1 / 4
Dünyada cehennemi yaşadı. Tüm Dünyaya ibretlik son.
2005 yılında çizdiği karikatürde peygamberimiz Hz.Muhammed'e yönelik alçakça bir çizim yapan İsveçli karikatürist Lars Vilks Bu gece feci şekilde can verdi.
2 / 4
615a2d0b86b245278c6684ec
2007 yılında İsveç'in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks'in Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı. İslam'a ve Müslümanlara olan kinini her zaman göstermekten çekinmeyen Vilks çizmiş olduğu karikatürlerde Peygamber Efendimiz'i (sav) (haşa) bir köpeğe benzeterek karikatürize etmiş ve tüm dünyadan büyük tepki almasına rağmen özür bile dilememişti. Tüm Dünya'dan gelen tepkilere rağmen İsveç hükümeti karikatürist ile alakalı en küçük bir adli işlem gerçekleştirmezken, özel koruma altına almıştı. 2005 yılından beri polis koruması ve gizli adreste yaşamını sürdüren Vilks dün gece feci şekilde can verdi.
3 / 4
islam-karsiti-isvecli-karikaturist-lars-vilks-in-feci-olumu-yanarak-can-verdi
İsveç'in Dagens Nyheter gazetesinin haberine göre, Lars Vilks ve iki koruma polisi trafik kazasında yaşamını yitirdi. İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak iki polis memurunun ailelerine başsağlığı diledi. İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Smaland bölgesinde bulunan Markaryd yerleşim birimine yakın otoyolda bir kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu patlayan ve alev alan araçlarda 3 kişi yanarak öldü, bir kişi ağır yaralandı. Yaralanan kişinin kamyon şoförü olduğu, otomobilde ölen kişilerin Lars Vilks ve iki polis koruması olduğu kaydedildi. Smaland polisi, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını duyurdu. İNGİLİZ BASINI: ESRARENGİZ KAZA İngiltere merkezli Daily Mail gazetesi, Vilks'in öldüğü kazaya ilişkin "Esrarengiz araba kazası" ifadesini kullandı. Haberde, Vilks ve koruma polislerinin içinde bulunduğu otomobilin yolun yanlış tarafına savrulup, bir kamyonla çarpıştığı kaydedildi.
4 / 4
188
KAMYON ŞOFÖRÜNÜN İFADESİNE BAŞVURULDU Her iki aracın alev aldığı, 45 yaşındaki kamyon şoförünün ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı aktarıldı. Kazayı, özel görevlendirilmiş savcılığın araştırdığı, kamyon şoförünün ifadesinin alındığı bilgisine yer verildi. Gazete, kazanın 2007'de skandal bir çizime imza atan Vilks'in çok sayıda tehdit almasından sonra yaşandığına dikkat çekti. 2007 yılında İsveç'in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks'in Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı. Lars Vilks Kimdir?