Son Dakika Haberler

2022’de Erken Seçim Ne Zaman? Seçim Olacak Mı?

2022’de Erken Seçim Ne Zaman? Seçim Olacak Mı?
Okunma : 47 views Yorum Yap

2022’de Erken Seçim Ne Zaman? Seçim Olacak Mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İktidarı Sandık İle Göndereceğiz Sözleri Gözler Erken Seçime Çevrildi. Peki 2022 Yılında Erken Seçim Olacak Mı? Erken Seçim Hangi Ay’da Olur Konusu Merak Oldu.

Muhalefetin erken seçim söylemleri üzerine, ‘erken seçim olur mu?, seçim ne zaman?’ soruları seçmende merak konusu oldu. Türkiye’de en son 2019 yerel seçim, Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi, Haziran 2018 genel seçim, 2017 Anayasa referandumu, Kasım ve Haziran 2015 genel seçimleri yapıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Mayıs 2021 günü AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda erken seçim çağrılarına cevap verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçim açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erken Seçimle İlgili Açıklama Yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Erken Seçim Olmayacak, Boşuna Sevinmeyin. Seçim Tarihi Haziran 2023’te Olacaktır. Dedi..

Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV’de Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu. Piyasa, Ekonomi, Fiyat Artışları ve Üst Üste Gelen Zamlar Hakkında Açıklamalarda Bulunurken, Sözü Erken Seçime Getirdi. Eylül Ayında Seçim Bekliyorum Söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter Hesabından Yaptığı Açıklamada ; Biliyorsunuz Dün Teke Tekteydim, Arayan Arayana.. Aratanı da Biliyoruz. Bu Kadar Kişiyi Araya Sokmana Gerek Yok Erdoğan, Çekinme Ara.. Diye Paylaşım Yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Gördüğüm kadarıyla 2021 haziran gibi seçim olabilir. Erdoğan kışı sevmez. Haziranda seçim bekliyorum, olması da gerekiyor. ” açıklamasını hatırlatan Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, erken seçim olma ihtimalini değerlendirdi.

Habertürk TV’de ”Fatih Altaylı İle Teke Tek” Programının Konuğu Olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 2022 Yılı İçerisinde Eylül Ayında Seçim Bekliyorum. Dedi. Seçimin Olup Olmayacağı Henüz Net Değildir. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Hazır Olduğunu Dile Getirirken AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan İse Hedef Haziran 2023’tür. Erken Seçim Olmayacaktır. Diyor. Şuan İçin Erken Seçim ile İlgili Herhangi Bir Açıklık Getirilmedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Mayıs 2021 günü AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erken seçim olacak mı? Seçim ne zaman? sorularına da cevap verdi. Ortada makul hiç bir sebep olmadığı halde seçimin 2023’te yapılacağını söylememize rağmen erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldıkları malumdur. Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023’tür. Seçimle veya seçimsiz iktidar sözü edenleri de unutmamak gerekiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)