Son Dakika Haberler

67 Yıldır Kırmızı Giyiyor

67 Yıldır Kırmızı Giyiyor
Okunma : 542 views Yorum Yap

77 Yaşındaki Nafiye Caz, 67 Yıldır Kırmızı Giyiyor!

Bir Rüya Gördü Hayatı Renklendi. 67 Yıldır Kırmızı Giymekten Vazgeçmedi!

77 Yaşındaki Nafiye Caz, 10 Yaşında Rüyasında Yaşlı Ak Sakallı Bir Dede Gördü. Onun Kırmızı Giy Sözünü Hiç Unutmadı. Evlendi Çocuk, Torun Sahibi Oldu. Ama Bir Gün Olsun Kırmızı Kıyafetlerini Üzerinden Çıkarmadı. Nafiye Teyze, Kırmızı Kıyafetleri ve Gülen Yüzüyle Mahallenin Gözbebeği.

Bingöl’de Yaşayan Kadın, Henüz 10 Yaşındayken, Gördüğü Bir Rüya Üzerine Kırmızı Kıyafetler Giyiyor. Rüyasını Anlatan Kadın, Ak Sakallı Yaşlı Bir Dede’nin Bana Kırmızı Giy Sana Yakışır, Sen Çok Güzelsin Kırmızı Giysileri Giy Demesi Üzerine Kadın Nafiye Caz, O Günden Beri Kırmızı Kıyafetleri Üzerinden Çıkartmıyor.

Eşinin Yaptığı Açıklama: Kırmızı Ona Yakışıyor, Bende Seviyorum Kırmızı Rengi Bazen Bende Giyiyorum. Yeter ki, İnsan Mutlu Olabilsin Ne Giyerse Giysin Mutlu Edeceği Kıyafetler Giymeli Dedi.

10 Yaşında Küçük Bir Kız Çocuğuyken, Bir Gece Rüyasında Ak Sakallı Yaşlı Bir Dedeyi Gördü. Yaşlı Dede Ona Sen Çok Güzelsin Kıyafetlerin Rengi Kırmızı Seç Ve Kırmızı Renk Giy Şeklinde Konuştu. Kız Uyanır Uyanmaz Rüyasının Etkisinde Kaldı ve O Günün Sabahından Beri Artık Kırmızı Giysiler Giymeye Karar Verdi. Tam 67 Yıl Oldu Bir Gün Bile Olsun Üzerinde Kırmızı Elbiseleri Çıkartmadı. Hep Kırmızı Kıyafetler Giyiyor. Çorabı, Ayakkabısı, Bonesi, Şalı, Pijaması ve Montu Bile Kırmızı Renkte. Şuan 77 Yaşında Olan Kadın Bingöl İlinde İkamet Etmekte ve Üzerinde Halen Kırmızı Kıyafetler Olmakta Taziyede, Yasta, Düğünde Günün Her Alanında Bir Ay Tam 365 Gün Hep Kırmızı Elbiseler İle Geziyor. Aynı Zamanda Neşeli ve Tatlı Yüzüyle Tüm Komşu ve Köyü Ona Hayran ve Onu Sevmekte Hal Böyle Olunca Kırmızı Sana Çok Yakışıyor Diyen Eşi de Eksik Kalmıyor.

İsmi Nafiye Caz, 77 Yaşında Çocukluğundan Beri Kırmızı Renginden Kıyafetler Giyiyor, Sebebi 10 Yaşındayken Görmüş Olduğu Bir Rüyadan İbaret. 67 Yıldır Kırmızı Elbiseler Giyen Kadının Kocası da Karısının Kırmızı Giymekten Memnun. Kendisinin de Kırmızı Rengi Sevdiğini Söyleyen Koca; Eşime Kırmızı Yakışıyor, Hepsi Bir Rüyayla Başlamış Ben Saygı Duyuyorum Ona Kırmızı Giymesinden de Rahatsız Değilim Seviyorum Kırmızı Rengi Arada Bazen Bende Kırmızı Giyiyorum Şeklinde Konuştu.

67 Yıldır Kırmızı Kıyafetler Giymekten Vazgeçmedi. Bingöl’de Oturan Nafiye Caz, İsimli Kadın Tam 77 Yaşında. 10 Yaşında Bir Rüya Aleminde Yaşlı ve Beyaz Sakallı Bir Adam Gördü Çok Yaşlı Olduğundan Dolayı Ak Sakallı Olarak İsimlendirirsek Tam Yeri Olur. Yaşlı Dede Kadının Rüyasına Girer, Kadına Sen Kırmızı Renklerde Kıyafetler Giyin. Bu Renk Sana Çok Yakışır. Güzelsin ve Kırmızı Giy Şeklinde Kadının Rüyasında Kendisine Söyler. O Günden Beri Kadın Tam 67 Yıl Oldu Halen Kırmızı Kıyafetler Giymekte. Yatağı, Döşeği Bile Kırmızı Renkte Olan Nafiye Caz, Öldüğümde Kefenim Bile Kırmızı Renginden Olsun Vasiyeti Etti.

Henüz Küçücük Bir Çocukken, Gördüğü Rüya Sebebiyle 67 Yıldır Kırmızı Renk Kıyafetleri Giyen Nafiye Caz, Hayat Hikayesini Derledik. Bu Hikayenin de Sonuna Geldik Ancak Nafiye Caz, Henüz Kırmızı Kıyafetleri Giymenin Sonuna Gelmedi. Çünkü Hiçbir Güç Ona Kırmızıyı Vazgeçiremedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)