Son Dakika Haberler

Çiğ Köfteli Lahmacun Tarifi

Çiğ Köfteli Lahmacun Tarifi
Okunma : 52 views Yorum Yap

BU DA ÇİĞ KÖFTELİ LAHMACUN

Çiğ Köfte ve Lahmacun, Türk Mutfağının Vazgeçilmezi. Peki İkisi Bir Araya Gelse Ortaya Nasıl Bir Lezzet Çıkardı?

Malatyalı Çiğ Köfte Ustası Bu Sorunun Cevabını Aradı ve Bakın Ortaya Nasıl Bir Sonuç Çıktı.

ÇİĞ KÖFTEDEN LAHMACUN OLUR MU?

Bildiğiniz Tüm Lahmacunları Unutun! Çünkü Malatyalı Çiğ Köfte Ustası Ramazan Usta, Çiğ Köfteden Lahmacun Yaptı Ortaya Çıkan Lezzet İnanılmazdı. Çiğ Köfteden Lahmacun Olur Mu? Demeyin.. Hem Çok Lezzetli Oluyor!

Çiğ Köfteli Lahmacun Yapmak Pek de Zor Değil, Ancak Ustasından Yemek Daha Lezzetli Bizde Çiğ Köfteli Lahmacun Nasıl Yapılıyor Tarifini Sıralayacağız.

Çiğ Köfteli Lahmacun Malzemeleri ; Domates, Maydanoz, Hazır Çiğ Köfte Kullanabilirsiniz. Ayçiçek yağı ve tuz. İç Malzemesi Bunlar. Yapılışı İçin İlk Önce Maydanoz ve Domatesi Karıştırıyoruz. Ardından Yaptığımız Çiğ Köfteyi Ekliyoruz, Üzerine Yağ Döküp Tuz Serpiyoruz Karıştırmaya Başlıyoruz. Tam Kıvamına Geldiğinde İse Hamuru Lahmacun Gibi Açıp İçine Katıyoruz Fırında Pişirmeye Hazır Hale Getiriyoruz. Fırında Lahmacun Gibi Pişirmeye Başlıyoruz 20 Dakika Sonra Çiğ Köfteli Lahmacunlarımız Hazır Oluyor..

Malatyalı Ramazan Usta, İlginç Bir Lezzete İmza Attı. Vejetaryen Olanların Normal Lahmacun Yemediklerini Dikkate Alan Usta Lahmacun Tarzından Çiğ Köfteli Lahmacun Yaptı. Lezzeti Bambaşka Güzel Olduğunu Öğrenen Vejetaryen Grubu Tadı Çiğ Köfteli Lahmacundan Aldı.

Ramazan Usta, Bir Lokanta İşletmecisi Aynı Zamanda Aşçı Vejetaryen Olan Müşterileri Sadece Çiğ Köfte Yediklerini Dikkati Çekti. O’da Lahmacun Tarzından Bir Çiğ Köfteli Lahmacun Yemeği Yaptı. Tadı ve Görünüşü Enfesti Tadını Alan Vejetaryen Müşterileri Artık Çiğ Köfteli Lahmacun Sipariş Etmeye Başladılar. Vejetaryen Olmayan Müşterilerde Tadını Merak Edince Onlarda Sipariş Ettiler ve Gerçekten Tadına Hayran Kaldılar. Röportaj Yapan Ramazan Usta, Türkiye’de Bu İlk Defa Oluyor. Şimdiye Kadar Yapan Birilerini Görmedim Şahitte Olmadım Birden Aklıma Geldi ve Yapmaya Başladım. Bu Kadar Lezzetli Olacağını Bende Tahmin Etmemiştim Ancak Şuan Bakarken Bile İştahımız Açılıyor. Ben Bu Çiğ Köfteli Lahmacunu Vejetaryen Müşterileri İçin Denedim. Görenler, Duyanlar Tadına Bakmak İçin Gelip Sipariş Ediyorlar. Buda Benim Hoşuma Gitmiyor Değil. Çünkü Ben Bir Lokanta İşletmecisi Aynı Zamanda Bir Aşçıyım Bunu Başardığıma Çok Mutluyum Dedi..

Çiğ Köfteli Lahmacun Tarifini Anlatan Ramazan Usta, Kendi Evlerinde İmkanı Olanlarda Yapabilir. Malzemeleri ve Yapılış Şeklini Dile Getiren Ramazan Usta, Umarım Herkes Tadını Alır. Müşteri Olarak Ziyaretime Gelenler Olanlara da İkram Ediyorum Şeklinde Konuştu. Adı Bile Ağzının Suyunu Aktıran Çiğ Köfteli Lahmacun Yukarıda Verdiğimiz Tariften Yaparak Tadına Bakabilirsiniz.

Kıymalı Lahmacun İle Çiğ Köfteli Lahmacunun Arasında Ki Fark Biri Etli Diğeri İse Etsizdir. Vejetaryen Olanlar İçin Birebir Olan Çiğ Köfteli Lahmacun, Kıymalı Lahmacundan Daha Çok Lezzetli Öne Sürülüyor. Görünüşü Birbirine Ne Kadar Benzese de Tadı Çok Farklı. ŞHOW Ana Haber Muhabiri Ramazan Usta’ya Gitti ve Bu da Çiğ Köfteli Lahmacun Tadına Baktı. Tadı Kokusu Çok Güzel Olduğunu Savunan Muhabir, Ramazan Ustadan Lezzetin Püf Noktalarını Aldı..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)