Son Dakika Haberler

Erkekler Aynayı Seviyor!

Erkekler Aynayı Seviyor!
Okunma : 51 views Yorum Yap

PSİKOLOGLARA GÖRE ERKEKLER AYNAYI SEVİYOR!

Erkeklerin Ayna Karşısında Kadınlardan Daha Uzun Süre Vakit Geçirdiği Tespit Edildi.

Psikologlar Genç Yetişkinleri Aynanın Karşısına Geçirdi ve Dikkatle Takip Etti. O Araştırma İlginç Sonuçlar Ortaya Çıkardı. Çünkü Erkeklerin Kadınlara Oranla Daha Fazla Süre Aynada Vakit Geçirdikleri Ortaya Çıktı.

AYNA KARŞISINDA KİM DAHA ÇOK VAKİT GEÇİRİYOR?

Yapılan Bir Araştırma Sonucunda Kadınlar mı Ya da Erkekler mi Daha Uzun Süre Aynada Vakit Geçiriyor Cevabı Ortaya Çıktı. Psikologlara Göre Erkekler Daha Çok Aynayı Seviyor! Araştırmaya Göre Erkekler Kadınlardan Daha Uzun Süre Aynada Vakit Geçiriyorlar.

ERKEKLER 5 SANİYE DAHA ÇOK HARCIYOR!

Kadınların Aynayı Çatlatırcasına Uzun Uzun Kendilerini İzledikleri İnanışı O Araştırmaya Tarih Oldu! Erkeklerin Ayna Karşısında Kadınlardan Daha Çok Vakit Geçirdikleri Ortaya Çıktı. 20’li Yaşlardaki Gençleri Bu Kez Psikologlar Mercek Altına Aldı. Gençleri Ayna Karşısında Geçirdiler Onların Bakışlarını ve Ayna Karşısında Geçirdikleri Süreyi Takip Ettiler. Erkekler Kadınlardan Daha Uzun Süre Vakit Kaldıklarını Tespit Ettiler. Ancak Aradaki Fark Çok Değil Avusturya da Yapılan Bu Araştırmaya  Göre Erkekler Aynaya Kendilerine Bakmak İçin 80 Saniye Harcarken, Kadınların Ayna Karşısında Geçirdiği Süre 75 Saniye Yani 5 Saniye Farkla Erkekler Önde.

Araştırmacılar Ortaya Çıkan Bu İlginç Sonucu Kadınların Kendi Görmüşlerine Daha Fazla Güvendiği Şeklinde Yorumlandı. O Sonuç Yüksek Benlik Saygısına da Bağlandı. Yani Kendilerinden Memnun Olanlar Ayna Daha Az Bakıyor.

Avusturya’da Yapılan Bir Araştırma Erkek Daha Çok Aynayı Seviyor Sonucu Ortaya Çıkardı. Genç Yetişkin Erkekleri Toplayıp Aynanın Karşısına Geçirdiler ve Süreyi Tuttular Aynı Araştırmayı Kadınlar İçin Yapmışlardı. Süre Bittiğinde Karşılaştırma Yaptılar ve Erkekler Kadınlardan Sadece 5 Saniye Daha Çok Ayna Karşısında Vakit Harcadıkları Ortaya Çıktı. Konuya İlişkin Psikologlar, Öz Güven Olarak Yorumladı. Yani Kendine Güveni Olanlar Aynaya Daha Az Bakıyor, Kendine Güvensizlik Duyanlarda Daha Çok Ayna Karşısında Vakit Harcıyor. Şeklinde Açıklama Yaptı. O Araştırma Türkiye’de Yapılsaydı Nasıl Bir Sonuç Ortaya Çıkacaktı Bilinmiyor. Ama Avusturya’da Erkekler Kadınlardan Daha Çok Aynaya Baktıkları Sonucuna Ulaşıldı. Tartışma Başka Ülkelerde Devam Ediyor. Peki Dünya Genelinde Böyle Bir Araştırma Yapılacak Mı? Henüz Belli Değil.

Kadınlar Sadece Makyaj Yaparken Ayna Karşısına Geçiyor Diye Söylentiler, Peki Çantasında Ayna Taşıyan Kadınlar Ne Demeli? Yada Avm’ler de Lokantalarda Tuvalete Diye Lavaboda Ayna Karşısına Geçmeye Giden Kadınlara Ne Demeli? Bence Bu Otorite Yanlış Benim Tahminimce Kadınlar Daha Çok Bakıyor. Erkekler Her Ne Kadar Önde Olursa da Sürenin Toplamı Sayılır Bu Ancak 24 Saati Baz Alındığında Her 2 Saate Bir Aynaya Karşısına Geçen Kadınlar Olduğunu Sonucuna Ulaşılıyor. Buda Benim Otoritem Yanlışım Varsa Düzeltin Bu Sadece Benim Yorumum Araştırmam Değil. Siz Bu Konuda Hakkında Ne Düşündüklerinizi Yoruma Belirtin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)