Son Dakika Haberler

Yeni Dönemde Özel Okul Fiyatları Ne Olacak?

Yeni Dönemde Özel Okul Fiyatları Ne Olacak?
Okunma : 41 views Yorum Yap

ÖZEL OKUL FİYATLARI NE OLACAK?

Yeni Yılın Zam Oranlarının Belli Olmasını Bekleyen Özel Okul Velilerinin Endişeleri Katlandı. Çünkü Özel Okullar Derneği, Önce %63’e Yakın Oranda Zam Gelebilir Açıklaması Yaptı, Sonrada O Açıklamayı Geri Çekti! Kafalar İyiden İyiye Karıştı..

‘ÖZEL OKUL VELİLERİ ENDİŞELİ’

Özel Okul Velileri Merakla Özel Okul Ücretleri Ne Olacak? Beklerken, Türkiye Özel Okullar Derneğinin Yaptığı Açıklama Velileri Endişelendirdi.

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ; 2022 – 2023 Öğretim Yılı Okul Ücretleri İçin Azami Artış Oranı %63 Olacağını Açıkladı.

Velilerden Tepki Çöl Gibi Gelince, Özel Okullar Derneği Açıklamayı Geri Çekti! Özel Okul Ücretleri ‘TUİK’ Tarafından İlan Edilen Oranlar Dikkate Alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmenliğine Uygun Olarak Düzenlenecektir. denildi.

‘AZAMİ ZAM ORANI %62.98’

Yönetmenliğe Göre de Yıllık ‘ÜFE’ ve ‘TÜFE’ Oranının Toplanarak, 2’ye Bölünmesiyle Yapılabilecek Zam Oranı Ortaya Çıkıyor. Özel Okullar Bu Rakama %5 Daha Ekleyebiliyor.

Özel Okullar, Henüz Yeni Rakamları Açıklamadı Ama Veliler Çok Endişeli! Yasaya Göre Özel Okulların Mayıs Sonuna Kadar Zamlı Ücretlerinin Açıklamasını Bekleniyor. Ancak Çoğunlukla da Mart Sonuna Doğru Rakamlar Netleşmiş Oluyor.

Türkiye Özel Okullar Derneği; Artan Enflasyon ve Zamların Ardından 2022 Yeni Yılında Okulların Fiyatlarını %62.98 Oranda Bir Zam Artışı Yapacağını Duyurmuştu. Ancak Velilerden Gelen Yoğun Şikayetler ve Tepki Üzerine Özel Okullar Derneği Açıklamasını Geri Çekip Ardından Hiçbir Açıklama Yapmayarak Velileri Endişelendirdi. Özel Okulların Fiyatları Ne Olacak? Sorusuna Henüz Net Bir Açıklık Cevap Getirilmedi. Önümüzdeki Mart veya Mayıs Sonuna Kadar Özel Okulların Fiyatları Açıklanacağı Öngörülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmen Kurulu Özel Okullar İçin Uygun Bir Ücret Düzenleneceğinden Velilerimizin Hiçbir Endişesi Olmasın Açıklamasını Yaptı. Ancak Özel Okullar, Milli Eğitime Bağımsız Olduğundan Dolayı Yine de Velileri Rahatlayacağı Bir Açıklama Olmadı!

Okulların Eksikleri Neler? Makalemizde Dile Getirdiğimiz ve Değindiğimiz Konulardan Biride Köy Okullarıydı. Özel Okul, Şehir Okul, Kolejler ve Dershaneler Dahil Birçok Eksiklikler Yaşanırken, Köy Okulların Derdini Gelin Bir Düşünün. Hem Ulaşım Sorunu Bir Yandan Hem Okul İçin Gereli Olan Araç Gereçler Bir Yandan Pek çok Sorunları Olan Köy Okulları Ne Özel Okullar Nede Teşbihleri Hiçbir Zaman Köyle Okullar Kadar Sorunlu Olmazsa da Milli Eğitime Bağlı Olan Köy Okulları Neden Eksikleri Tamamlanamıyor? Diye Sorduk. Verilen Tek Cevap Bütçe Yokluğu Oldu!

Özel Okullar Derneği, Öğrencinin Gelecekleri Şimdiden Maddi Plana Atarak Onların Eğitimlerinden Mahrum Etmemesidir Temennimiz. Biraz Daha İnsaf ve İnisiyatif Ederek Uygun Bir Düzenleme Yaparak Velilerin Endişeleri Ortadan Kaldırmaktır. Okul, Dört Tarafı Duvardan Çevrili İçinde Sıra, Masa, Tahta Olduğu Değildir. Okul, Her Yerde Okuldur! Mahmut Hocanın Sözünü Hatırlayarak Karar Vermelerine Rica Ediyoruz…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)