Son Dakika Haberler

Bahçesine gömdü ve sonrası

1 / 8
Bahçesine gömdü ve sonrası
Genellikle çay poşetlerimizi kullandıktan hemen sonra çöpe atıyoruz ancak şimdi okuyacaklarınız atmadan önce tekrar düşünmenizi sağlayacak. Bu, atık olarak gördüğümüz şey bakın aslında bahçenize nasıl yararlar sağlıyor?
2 / 8
-sallama-cayi-bahceye-gomun-mucizeye-tanik-olun-
übrenize çay poşeti eklemeyi daha önce düşünmüş müydünüz? Eğer bilmiyorsanız mutlaka deneyeceksiniz. Çünkü gübreye kullanılmış çay poşeti koymak kaynaşma sürecini hızlandıracaktır. Bu, kompostu bahçeniz için, diğerlerinden çok daha erken kullanabildiğiniz anlamına gelir. Bu hem sizi hem de bahçenizi çok mutlu edecek!
3 / 8
2152016-110857-22048
İşte öğrendikten hemen sonra uygulayacağınız yöntemin faydaları.
4 / 8
Çay-poşetleri
SU TUTAR Kullanılmış çay poşetini, çiçeklerinizin veya bitkilerin köklerinin etrafındaki toprağa gömün. Bunu yapmak, bitki ve çiçeklerinizin daha fazla su tutmasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde daha sağlıklı kaldıklarından emin olursunuz.
5 / 8
poset_cayi_buzdolabina_koyunca_bakin_ne_oluyor_
YABANİ OTLARA KARŞI KORUR Bahçenizde istemediğiniz şey kuşkusuz yabani otlar. Neyse ki çay poşeti yabani otları önlemede de ideal. Kullanılmış bir çay poşetini toprağa gömerek, yabani bitkilerin sağlıklı bitki ve çiçeklerinizle birlikte yetişmesini zorlaştıracaksınız.
6 / 8
cay-poşeti
ÇİMLENDİRME Küçük fidelerin büyüme süreci, bir çay poşeti kullanılarak çok daha kolay hale getirilebilir. İhtiyacınız olan tek şey çay poşetleri, tohum, bir saksı ve su. Fideleri normalde yaptığınız gibi çimlendirin, ancak farklı olarak bu kez çay poşetlerinizi de ekleyin. Bu işlemi çok hızlandıracak! Fideler çimlendiğinde, daha büyük olacak ve böylelikle doğrudan bahçenize taşıyabilirsiniz.
7 / 8
cay
KEDİ Sık sık bahçenizden dolaşan kesilerden rahatsızsanız çay poşetleri ve kahve çekirdekleri işinize yarayacaktır. Kokunun kedileri uzaklaştırdığını göreceksiniz.
8 / 8
10751
SOLUCANLAR ÇAY YAPRAKLARINI YER Kulağa hoş gelmiyor ancak solucanların çay yapraklarını yemesi verimli bir bahçeye kavuşmanızı sağlayacaktır.