Son Dakika Haberler

Kesenin Ağzı açıldı

Kesenin Ağzı açıldı
Okunma : 70 views Yorum Yap

İŞKUR hem meslek öğretip hem de para kazanmak isteyen gençlere özel olarak projeler üretmeye devam ediyor. Şimdiye kadar birçok kişiye iş bulan İŞKUR, eşsiz bir projeyle de meslek öğrenmek isteyenlerin karşısına çıkıyor. 9 ay boyunca 2 bin 290 lira ödenecek işte detaylar.

 

 

Geleceğin Meslekleri kapsamı için işbaşı eğitimine katılan gençlere toplamda 9 ay boyunca 115 TL ödeme yapılmakta, işsizlik ödeneğine sahip olanlaraysa farklı miktarlarda ödeme yapıldığını söylemekte fayda var. İŞKUR’un işbaşı eğitim programlarıyla hem iş öğrenip hem de aylık 3 bin liraya yakın maaş almak isteyenler, haberimizin detaylarını okuyabilir.

 

 

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü yani İŞKUR, 2021 kapsamında gençler hem maddi destek sağlamaya devam ederken hem de meslek edindirmeyi hedefliyor. İşbaşı eğitim programlarıyla birlikte hem iş tecrübesi kazanmak hem de para kazanmak oldukça güzel bir fikir gibi geliyor.

18 ila 30 yaş arası gençlerin katılabileceği eğitim modelinden dersler minimum 6 ay maksimum 9 ay sürmekte. Bu süre boyunca bir yandan meslek kazanılırken, bir yandan da maddi destek alarak yaşamınızı idame ettirebilirsiniz. İşte Gelecek Mesleği hakkında detaylar…

 

 

Geleceğin Meslekleri kapsamında işbaşı eğitime katılan kişilere toplamda 115 TL harçlık verileceği bilgisi paylaşıldı. Bu ödemeler günlük olarak verilecek.

Öğrencilere yapılacak ödemeyse 81,51 TL olarak belirlenirken, işsizlik ödeneği alanlaraysa 54,34 TL olarak verilecek.

9 Ay Boyunca Kesintisiz Ödeme

İŞKUR’un oluşturduğu projedeki en önemli detay ise 9 ay boyunca kesintisiz ödemenin yapılması. İşbaşı eğitim programları kapsamında bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerlerinde en fazla 6 ay çalışabilirsiniz.

18 yaşından 30 yaşına kadar olan gençlerin katılarak kendini geliştirebileceği bulut bilişim, siber güvenlik, oyun geliştirme ve kodlama gibi alanlarda da programlar en fazla 9 ay sürüyor.