Son Dakika Haberler

NE SİNEK NE BÖCEK EVİNİZİN EŞİĞİNE YAKLAŞAMAYACAK

1 / 9
NE SİNEK NE BÖCEK EVİNİZİN EŞİĞİNE YAKLAŞAMAYACAK
Evet, doğru okudunuz!
2 / 9
sinek karınca
Sinekleri ve böcekleri evinizden uzak tutmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyler; madeni para, su ve poşet. Aslında bu yöntemi balıkçılık yapan insanlar ve uzun zamandan beri sahil kasabalarında yaşamakta olan insanlar uyguluyor.
3 / 9
sinek
Bu yöntem bir hayli pratik ve kolay. Ege’deki sahil kasabalarında zaman zaman bu yöntemi uygulayan insanlara denk gelsek bile ülkemizin genelinde uygulanmakta olan bir yöntem değil.
4 / 9
sinekleri-kovma
Eğer evlerinizden sinekleri ve böcekleri uzak tutmak istiyorsanız size tavsiyemiz bu yöntemi uygulamanız. Böylelikle kimyasal herhangi bir madde de kullanmamış olacaksınız!
5 / 9
sinekleri-evden-uzaklastirma-yollari_20e9d
GEREKLİ OLAN MALZEMELER Limon suyu Poşet Yemek tuzu Musluk suyu Parlak madeni para
6 / 9
20210713--605908-d3604521b0bef1eab2ae
YÖNTEM NASIL UYGULANIR? Kullanacağınız poşetin içine 500 mL su ve yarım bardak limon suyu ekleyin. Ardından iki yemek kaşığı kadar tuz ve 7-8 tane de madeni para ekleyin. Daha sonra poşetin ağzını güzel bir şekilde bir ip yardımı ile kapatın ve evinizin kapısına asın. Yapmanız gerekli olan tek şey bu
7 / 9
pst-2
Böylelikle evinizi rahatsız olduğunuz sinek ve böceklerden korumuş olacaksınız.
8 / 9
640x359
BU YÖNTEMİN NEDEN İŞE YARADIĞINI MI MERAK EDİYORSUNUZ? Bilimsel temeli olmasa dahi gerçekleştirilmiş olan deney sonuçları gösteriyor ki sinekler ışık saçan parlak cisimlerin etrafında toplanıyor.
9 / 9
sinek1
Hazırlayacağınız yöntem de eksiksiz olarak bunu sağlıyor. Poşetin içindeki madeni paralar ve su gün ışığının kırılıp etrafa ışık yaymasını sağlıyor. Bu sayede sineklerin rağbet odağı hazırladığınız poşet olacak. Limon suyu ve tuz sayesinde madeni paralarının aşınması engelleniyor. Bu da hazırladığınız poşetin kullanım süresini arttırıyor.