Son Dakika Haberler

Serçe Allah’a küsmüştü

1 / 6
Serçe-Allah-a-küsmüştü
Serçe Allah’a küsmüştü. Günler geçiyordu ve serçe hiçbir şey söylemiyordu. İçine kapanmış derin bir hüzne boğulmuştu. Artık Rabbine bir şey demiyor ve onunla konuşmuyordu!
2 / 6
AW371882
Melekler merakla Allah’a serçeyi soruyorlardı ve her seferinde Allah, meleklere “o gelecek” diye cevap veriyordu. “Çünkü onun sesini duyacak tek kulak benim ve onun minik kalbindeki derdini anlayacak olan da tek benim” diyordu. Bir zaman sonra serçe, kalbi hüzün, gözü yaşla dolu bir halde bir ağacın dalına kondu. Hiçbir şey söylemiyordu öyle sessiz sessiz bekliyordu.
3 / 6
serçe-3
Allah, serçeye seslendi. Söyle bana! Canını sıkan ve kalbini hüzne boğan derdin nedir senin? Melekler serçe ne söyleyecek diye ona bakıyordu. Serçe mahzun biraz da sitemli ses tonuyla; “Küçük bir yuvam vardı. Yorulduğumda dinlendiğim üşüdüğümde sığındığım. Kimseyi rahatsız etmiyordum ve kocaman Dünya’da ufacık bir yerdi kimsenin yerini dar etmiyordu. Sen onu da bana çok gördün neydi o zamansız fırtına? Esip yıktı yuvamı ve beni yuvasız bıraktı.” Artık konuşamadı serçe sözleri boğazında düğümlendi.
4 / 6
serçe-1
Sessizlik Arş-ı rahmanda yankılanıyordu ve melekler başlarını eğmiş Allah’ın vereceği cevabı bekliyordu.
5 / 6
serçe1
Allah; “ sen, o yuvanda dinlenirken seni avlamak isteyen bir y-ılan yuvana doğru geliyordu, seni y-ılandan korumak için fırtınaya emrettim yuvanı yıksın diye bu şekilde sen oradan uzaklaşarak y-ılandan kurtuldun. Nice b-elalar var ki muhabbetimle senden uzaklaştırdım ve sen kuşatıcı muhabbetimi görmüyor geçici b-elalardan dolayı bana d-ü-şman oluyorsun. Serçenin gözleri doldu ve hüngür hüngür ağlamaya başladı ve onu çok seven Allah’ın şefkat ve merhametine hayran kaldı.
6 / 6
serçe
Utangaç bir sesle: “Affet Allah’ım “ diyebildi yalnızca. Ve gönül sözü Arş-ı İlahi’de yankılandı. “Affet Allah’ım!” Başımıza gelen her m-usibete, tabi ki nice hayırlar gizlidir. Rabbimize isyan etmek yerine, olanda hayır vardır diyerek rıza göstermek gerekir… Selam olsun, HAYIRLISI OLSUN diyebilenlere… Selam Olsun, VARDIR BUNDA BİR HAYIR diyebilenlere… Selam olsun, BU DA GEÇER deyip yoluna devam edebilenlere…